Prečo bolo koncom júna vyhlásených vo Vestníku také kvantum súťaží? VIDEO

Koncom júna tohto roku bolo vyhlásených niekoľko násobne viac súťaží ako v porovnateľných obdobiach tohto aj minulých rokov. Prečo je tomu tak? Odpovedali sme na túto otázku pre TA3 v reportáži z 24. 7. 2013

Pozrite si reportáž:

Uvádzame aj naše celé nezostrihané stanovisko: 

Kvantum vyhlasovaných súťaží súvisí s nadobudnutím účinnosti veľkej novely zákona o verejnom obstarávaní dňa 01.07.2013.Dôvodov, prečo ich bolo tak veľa je viac. Na jednej strane sa pravdepodobne nechcelo verejným obstarávateľom prerábať podklady podľa novely, na druhej strane si mnoho z nich nebola istá, čo vlastne novela v praxi prinesie. Preto sa to snažili rýchlo vyhlásiť aj za cenu toho, že súťaž nebude poriadne pripravená. Toho dôkazom je množstvo redakčných opráv vo vestníku po 01.07.2013.

Rovnako je tu bola zrejme neistota toho, ako sa postavia riadiace orgány ku kontrole verejných obstarávaní súvisiacich s čerpaním eurofondov, pretože ku dňu nadobudnutia účinnosti veľkej novely nemali riadiace orgány nastavené mechanizmy kontroly "po novom". Problém by to nebol, ak by veľká novela nepriniesla so sebou množstvo nejednoznačných ustanovení, ktoré si môže verejný obstarávateľ vyložiť tak a riadiaci orgán pri kontrole onak.

 

Aktuality

29. 01. 2018

Zmena termínu školenia VO KOMPLEXNE (2 dni)

Dávame vám do pozornosti zmenu termínu školenia  VEREJNÉ OBSTARÁVANIE KOMPLEXNE – 2 DNI.

02. 01. 2018

SEMINÁRE na január - marec 2018

Na prvý štvrťrok sme pre vás pripravili niekoľko zaujímavých semiárov a školení.

24. 10. 2017

Stiahnite si pomôcku - nové finančné limity VO platné od 01.11.2017

Od 01.11.2017 začínajú platiť mierne upravené finančné limity pre verejných obstarávateľov a obstarávateľov, ako aj...

všetky aktuality

Novinky a semináre

zasielajte mi informácie o pripravovaných seminároch a novinkách

Skype